Інформаційна довідка

 

Картинка Директор Кременчуцького ліцею № 11 Бикова Наталія Олександрівна

Кременчуцький ліцей № 11 виконавчого комітету Кременчуцької міської ради – експериментальний профільний загальноосвітній навчальний заклад.

Очолює Кременчуцький ліцей № 11 – директор Бикова Наталія Олександрівна.

Уся робота ліцею спрямована на виконання основної проблеми: «Формування лідерської компетентності учня та вчителя для життя в інноваційному суспільстві», вирішення якої передбачає підготовку випускника ліцею, що здатен на вмотивоване подальше навчання й ефективну трудову діяльність, обізнаного щодо своїх прав і обов’язків, особистість комунікабельну, налаштовану на успіх, із яскраво вираженими лідерськими якостями.

Для практичної реалізації проблеми формування лідерських якостей в учнів залучені як вчителі, так і батьки.

Учителями початкових класів розроблена і реалізується під час занять на базі ліцею для підготовки дітей п’ятирічного віку до школи авторська програма «Лідерський старт», що погоджена науково – методичною радою КМНМЦ, і як результат – безпроблемна та швидка адаптація першокласників до навчання.

До структури навчального закладу входять такі компоненти:

  • Загальноосвітні класи допрофільної підготовки (1 – 9 класи).

Допрофільна освіта має систему, яка є фундаментальною ще в початковій школі. Учні мають можливість вивчати такі спецкурси з 2 класу: «Російська мова», «Логіка», «Цікава економіка», «Права дитини», «Основи екології». Після 7-го класу проводиться комп’ютерне тестування для визначення профілю навчання на першому етапі, другий етап тестування – після 9-го класу.

  • Класи профільного навчання ( 10 – 11 класи).

Напрямки профілізації:

  • суспільно – гуманітарний (профілі: міжнародна економіка, фінанси і право) з посиленим вивченням математики, історії, права;
  • філологічний напрям (профілі: іноземна філологія – російська, англійська, китайська мови);
  • хіміко – біологічний напрям (профіль: хімія та біологія).

У рамках профілізації 10 – 11 класи разом із традиційними програмами курсів за вибором впроваджуються розроблені педагогічним колективом такі авторські програми курсів та факультативів: «Міжнародна економіка: теорія і практика», «Міжнародне право», «Права людини», «Історія, культура та мова Китаю», які схвалені Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти, та програми профільної практики «Школа без стін», «Гуртка східних мов», «Англійського клубу».

У навчальному закладі діє система виховної роботи – структурована модель різнобічного розвитку особистості. У трансформованому навчально – виховному середовищі функціонує містечко Дитинства для учнів початкової школи, сектори закону, творчості, здоров’я для старших.

Учнівським та педагогічним колективами розроблена й діє модель учнівського самоврядування «Мікрополіс», що відповідає структурі Кременчуцької міської ради й стовідсотково охоплює діяльністю учнів 1 – 11 класів. Робота відділів юридичних питань і питань дисципліни й порядку, питань, охорони здоров’я, фізкультури та спорту; питань освіти й науки, економічних питань і благоустрою; інформаційно – комунікативних технологій; якості знань, вибори та інавгурація Голови «Мікрополісу», призначення керуючих підрозділами – усе це формує концептуальні, адміністративні, комунікативні навички, а також навички планування, організації та прийняття рішень, що будуть потрібними в подальшому житті сформованої особистості.

Стало традицією на День ліцею проводити гру «Маршрути лідера», умови якої були розроблені колективом ліцею. Результати цієї гри показали, що масове залучення дітей до різних видів діяльності в умовах рейтингового оцінювання сприяє розвитку активної життєвої позиції дитини.

У ліцеї діють: дружина юних пожежників «Непалені вогнями», екологічна бригада «Час еко», команда КВК «КМТС», команда «Гуд Лайф»(Good Life), яка виступає в конкурсі «Молодь обирає здоров’я, вокальний гурток «Срібні дзвіночки», гімнастична група «Мрія» (ДЮСШ № 1), легкоатлетична секція «Авангард», студії декоративно – прикладного мистецтва, технічної творчості, образотворчого мистецтва. Творчі колективи беруть участь у різноманітних конкурсах та змаганнях, де традиційно стають переможцями.

Належна увага приділяється профілактиці правопорушень, згубних звичок та травматизму.

Станом на 01.01.2016 рік у ліцеї навчається 30 класів (864 учні), із них початкових класів – 14 (410 учнів), решта – середня і старша ланки, 3 класи – профільної освіти (10 – 11 класи). Педагогічний колектив нараховує 58 чол., із яких 13 методистів, 5 – старших вчителів, спеціалістів вищої категорії – 23, спеціалістів І категорії – 13, спеціалістів ІІ категорії – 7, 15 спеціалістів. Учительський колектив оновився, на зміну прийшли креативні молоді фахівці, які плідно працюють на теренах освітнього простору.

Участь і перемоги в різноманітних інтерактивних, міських, обласних, Всеукраїнських конкурсах, олімпіадах , Малій Академії Наук формують лідерські компетенції. За час існування ліцею протягом 13 років учні здобули числення перемоги: у МАНі – 165 призерів, із яких І місць – 38 учнів, ІІ місць – 55 учнів, ІІІ місць – 64 учні, 12 грамот, на Всеукраїнському рівні призерів - 11 чоловік, ( І (абсолютне місце) на Всеукраїнському рівні секція фольклористики), лауреатів – 9. Серед Всеукраїнських призерів МАН є переможець із науковою роботою «Процес глобалізації світових релігій: український буддизм та китайське християнство» (секція «Китайська мова») у 2013 році. В олімпіадах районного, міського рівнів – 355 призерів, обласного – 86. Двоє призерів Всеукраїнського рівня олімпіади з української мови та літератури стали Президентськими стипендіатами у 2007, 2008 р.

Діяльність педагогічного колективу направлена на формування в учнів комплексу громадських якостей, національної свідомості, любові до рідної землі, бажання працювати для розвитку держави, прищеплення поваги до традицій і звичаїв українського народу й народностей, які її населяють.

Така структура навчального процесу дає свої результати.

Кременчуцький ліцей № 11 фінансується за рахунок освітньої субвенції, місцевого бюджету та коштів благодійного фонду «Ліцей».  Матеріально – технічна база ліцею у належному стані. Функціонують їдальня, спортивна зала, бібліотека, роздягальня. Для безпечного пересування учнів у закладі працює система відеоспостереження, та охоронець фірми «Щит». Технічний персонал складається із 24 чоловіка. Є інженер з техніки безпеки, інженер- електронщик.

Адміністрація ліцею складається із 7 осіб:

  • 4 – х заступників з навчально – виховної роботи;
  • 1 – го заступника з виховної роботи;
  • 1 – го заступника з господарської роботи.

Сьогодні Кременчуцький ліцей № 11 за рейтинговими міськими показниками входить до 4 кращих навчальних закладів Кременчука. Його знають в області, на всеукраїнському рівні.

Випускники ліцею реалізовують лідерські якості в різних сферах суспільного життя, є кваліфікованими економістами, правознавцями, учителями, науковцями, лінгвістами, займають державні посади в місті, області, державі в цілому.

Досвід ліцею пропагується на семінарах, вебінарах, форумах, конференціях як краща новація в оновленому інформаційному освітньому просторі.

Схема комп'ютерної мережі ліцею

Доступ до публічної інформації