З метою об’єднання зусиль для створення оптимальних умов для здобуття учнівською молоддю України освіти якісно нового рівня, що забезпечить формування у неї ключових компетенцій і навичок ХХІ століття 23 липня 2008 р. була підписана Угода про наміри між Міністерством освіти і науки України, Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України та Компанією INTEL Ukraine Microelectronics Ltd. Відповідно до цієї угоди, починаючи з 2008 року, загальноосвітні навчальні заклади України безоплатно отримують від Компанії INTEL 2000 портативних комп’ютерів Classmate PC для реалізації експерименту „1 учень - 1 комп’ютер”. 

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України № 54 від 2 лютого 2009 року розпочато педагогічний експеримент «Науково-методичні основи використання ІКТ у навчально-виховному процесі в середовищі «1 учень - 1 комп’ютер» на базі шкільних нетбуків». Наукове керівництво здійснює Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН України в особі кандидата педагогічних наук, начальника відділу менеджменту освіти та вивчення педагогічного досвіду ІІТіЗО Міністерства освіти і науки України Пушкарьової Тамари Олексіївни. 

На І етапі проекту передбачається розробити та випробувати інноваційні моделі електронного навчального середовища «1 учень - 1 комп'ютер» у шести регіонах країни: у Донецькій, Дніпропетровській, Київській, Полтавській, Одеській, областях та в місті Києві. За результатами конкурсного відбору для участі в експерименті з цих регіонів були визначені 17 загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів. 5 закладів Полтавської області, які виграли конкурс на право здійснювати експериментальну діяльність за програмою «1 учень – 1 комп’ютер», вже отримали по 60 учнівських нетбуків:
  • Кременчуцький ліцей №11; 
  • Кременчуцький ліцей інформаційних технологій №30 імені Н.М. Шевченко; 
  • Кобеляцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 імені Олеся Гончара; 
  • Кременчуцький ліцей №4; 
  • Комсомольська гімназія імені В.О.Нижниченка; 
10.04.2009 року в Кременчуцькому ліцеї №11 відбулася  інструктивно-методична нарада «Перші кроки реалізації проекту "1 учень – 1 комп'ютер" у загальноосвітніх навчальних закладах Полтавської області: стан, проблеми, перспективи», на якій були присутніми Дмитренко Іван Іванович, методист відділу засобів навчання Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського; Шакотько Віктор Васильович, заступник директора Кременчуцького педагогічного училища ім. А. С. Макаренка; Гущіна Наталія Іванівна, завідуюча відеотекою передового педагогічного досвіду Інституту інноваційних технологій і змісту освіти; Хоменко Василь Петрович, заступник міського голови; Яковлєва Лідія Дмитрівна, методист міського методичного кабінету; представники адміністрації, учителі шкіл, які здійснюють експеримент. 

Учасники наради поділилися досвідом впровадження на першому етапі нетбуків у навчальний процес. Кожен із навчальних закладів має свою програму роботи з інноваційною технікою, бачить подальші перспективи її впровадження. Наприклад, ліцей №11 спрямовує роботу на втілення в життя авторського проекту «Лідер», одним із завдань якого є розробити науково-методичне забезпечення виявлення та розвитку творчої особистості учнів, здатних до саморозвитку, самовдосконалення, наділених лідерськими якостями. Сьогодні всі навчальні заклади продовжують успішно втілювати свої творчі проекти в життя.  Учителі-експериментатори діляться досвідом один із одним, відкриваючи все нові можливості комп’ютерної програми, а щасливі учні вже й не уявляють себе без «свого нетбука».

Матеріали