Цікаві факти про українські банкноти

22 роки тому в гаманцях українців з'явилася нова національна валюта – гривня. Ця валюта стала гідною заміною купоно-карбованців. Є припущення, що назва «гривня» походить від прикраси (гривни), яку виготовляли із заліза, бронзи, срібла, рідше – із золота і яка мала форму обруча. Зазвичай його носили на шиї (на «загривку»).

Детальніше

Мала батьківщина

Прапор Полтавської області затверджений 10 лютого 2000 року рішенням XІ сесії обласної ради XXІІІ скликання і являє собою на синьому полотнищі жовтий козацький хрест. В композицію прапора внесено зображення козацького хреста, основного елементу герба Полтавської області, який включено з історичних мотивів, коли на зразок нинішнього територіального утворення в середині ХVІІІ століття ряд полків були об'єднані навколо Полтавського полку, прапор якого мав темно-синій колір з козацьким хрестом.

Детальніше

Україна-держава

Кожна нація, віборюючи незалежність і розбудовуючи державу, обирає символи суверенітету - символи своєї єдності, честі, гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення. До державної символіки країни в сучасному світі належить Державний Герб, Державний Гімн та Державний Прапор, який серед них є найбільш шанованим. Ставлення народу до свої державних символів віддзеркалює зрілість нації і держави, гідність та повагу до себе.

Детальніше

Державні інституції

Інформація цього розділу дасть Вам можливість здійснити віртуальну екскурсію по держаним інституціям України.

Детальніше

Міжнародні інституції

Інформація цього розділу дасть Вам можливість здійснити віртуальну подорож по міжнародним інституціям.

Детальніше

На захисті прав

Інформація познайомить Вас з посадовими особами із захисту Ваших прав і інтересів в Україні, а також місцевими установами, які представляють Ваші інтереси.

Детальніше

Лабіринти права

Інформація цього розділу нагадає тобі про права і обов'язки неповнолітніх відповідно до чинного законодавства України.

Детальніше

История развития прав ребенка

Інформація цього розділу дасть тобі можливість здійснити захоплюючу подорож в історію становлення прав дитини.

Детальніше

Юридична мозаїка

Від часів "Велисової книги" світ права бентежить серця слов'ян. Тисячиліттями зібрана народна мудрість - неоціненний скарб, що привідкриває Вам шлях до безмежжя юридичних знать.

Детальніше

Інформаційна планета

Запрошуємо до інформаційного простору, де ви знайдете цікавий інформаційний матеріал з прав дитини, з питань гендерної рівності, з питань захисту дитини в онлайновому просторі, а також допоможе тобі здійснити подорож по Європі.

Детальніше

Дитячі організації

Запрошуємо до веселкового гурту дитячих громадських організацій, об'єднань України

Детальніше

Правова країна інтернету

Інформація цього розділу дасть тобі можливість здійснити захоплюючу подорож по сторінках інтернет-сайтів з правовою тематикою

Детальніше