Мала батьківщина

Прапор Полтавської областіПрапор Полтавської області затверджений 10 лютого 2000 року рішенням XІ сесії обласної ради XXІІІ скликання і являє собою на синьому полотнищі жовтий козацький хрест. Співвідношення сторін 2:3.
В композицію прапора внесено зображення козацького хреста, основного елементу герба Полтавської області, який включено з історичних мотивів, коли на зразок нинішнього територіального утворення в середині ХVІІІ століття ряд полків (Кременчуцький, Пирятинський, Гадяцький, Зіньківський, Хорольський) були об'єднані навколо Полтавського полку, прапор якого мав темно-синій колір з козацьким хрестом.

Синій колір - стійкий, сильний, вірний, надійний (за геральдичними правилами ХVІІІ століття - боротьба за свободу).
Автор - Євген Вікторович Ширай.


Герб Полтавської областіГерб увінчаний п’ятибаштовою короною і обрамований гілками калини, оповитими синьо-жовтою стрічкою. Над короною - напис ”Полтавщина”. Щит розділений на чотири частини малиновим ромбом, перетятим срібно-лазуровим хвилястим поясом. В першій частині щита в лазуровому полі золотий лапчастий хрест. В другій - в золотому полі червона підкова. В третій - в золотому полі червоне серце. В четвертій - в лазуровому полі золотий сніп пшениці. В першій частині ромба - золотий лук, супроводжуваний двома золотими зірками, в другій - золоті ворота з трьома баштами, супроводжувані двома золотими зірками.
 • Лук зі стрілою та зірки - елементи які входили до гербів Полтави, Пирятина, вказують на історичну роль краю в обороні рідних земель, а також на м.Полтаву, як адміністративний центр області.
 • Міські ворота з трьома баштами та флагштоками - елемент найстаршого із гербів, основний елемент герба м.Лохвиці вказує на міцність, могутність, недоторканість краю, козацькі традиції.
 • Хвиля води - елементи гер6ів м.Комсомольська, Кременчука, символізує багатство водних просторів області.
 • Козацький хрест - символ на історичних прапорах Полтавських полків, та елемент гербів міст Миргорода, Зінькова.
 • Підкова - поширений елемент родових гербів України - символ щастя, добра, любові, злагоди.
 • Серце - елемент герба гетьмана П.Полуботка, В.Кочубея, поширений елемент гербів України, символізує Полтавщину як серце України, її велич, духовність, землю що надала життя видатним діячам світового значення.
 • Сніп - уособлює природне багатство, родючість земель, працьовитість її мешканців, національні традиції краю.
 • Корона - могутність, стійкість, велич і слава.
Прийняті кольори:
 • Малиновий - найбільш розповсюджений колір козацьких прапорів - могутність, хоробрість.
 • Лазуровий - боротьба за свободу, надія.
 • Золотий - сонце, світло, добробут, доброта, робота, гідність.

Гімн Полтавської області
Музика ОЛЕКСІЯ ЧУХРАЯ
Слова ВОЛОДИМИРА ТАРАСЕНКА
ВАСИЛЯ ЖАДАНА
Тебе до зір здіймають крила волі,
І котять хвилі золоті жита.
О, світоч мій, ти – України доля,
Полтавщино, земля моя свята!
Приспів : Про тебе слава гордо лине
І пісня Чураївни нас єдна,
Мій краю, серце України,
Полтавщино, прадавня сторона.
Срібляться ріки, дозрівають вишні,
Твій рід благословляється на світ...
Тут проростає у прозорій тиші
Вкраїнської душі весняний цвіт.
Приспів: Про тебе слава гордо лине
І пісня Чураївни нас єдна,
Мій краю, серце України,
Полтавщино, прадавня сторона.
Мій краю, серце України,
Полтавщино, моя земля!Прапор КременчукаПра́пор Кременчу́ка затверджений 21 вересня 1991 рішенням Кременчуцької міської ради. Автором проекту прапора є А. Ґречило.
Прапор Кременчука являє собою хоругву: прямокутне полотнище із співвідношенням сторін 1:1, що складається з трьох горизонтальних смуг — синьої, білої та синьої (співвідношення 2:1:2). Прапор ілюструє географічне розташування міста: біла смуга означає річку Дніпро, яка протікає через Кременчук.

Герб КременчукаКременчук відомий з XVI століття, але герба не мав. Обов'язковість наявності герба у кожного міста змусила губернська влада звернутися в герольдмейстерскую контору з проханням створити герб для Кременчука. У квітня 1798 року (одночасно з гербом Одеси) був затверджений кременчуцький герб з простою і виразною символікою, що ілюструє географічне положення міста: "... в блакитному полі срібна смуга, що означає річку Дніпро, що протікає через це місто". Дніпро грав важливу економічну роль у житті міста. Підвищення економічного і торгового значення міста, розташованого на водному дніпровському шляху, було відображено в його гербі.

До остаточної побудови Катеринослава Кременчук був адміністративним центром Новоросійської губернії. Потім входив Катеринославське намісництво, Малоросійську губернію, Полтавську губернію (з 1802) Росії. Нині Кременчук - районний центр в Полтавській області України.

Герб Кременчука затверджений Павлом I 24 квітня 1798: "У блакитному щиті срібна смуга, означаючи річку Дніпро, що протікає через це місто". Використаний текст гербовника П.П.фон Вінклера
У 1866 році був складений новий проект герба Кременчука: "У блакитному щиті срібний пояс". У вільній частині - герб Полтавської губернії. Передбачалося, що герб будуть оточувати колосся, з'єднані Олександрівською стрічкою. Проект не був затверджений. Використано матеріали геральдичного архіву В.Марковой (Санкт-Петербург)

Герб міста Кременчук
Дата прийняття: 21.09.1995
Автор / автори герба: А. Гречило