Освітня програма НУШ

Вступ до школи – це значний крок у житті дитини та її батьків. Розуміння освітньої програми, за якою буде навчатися ваша дитина, є ключовим для підготовки до цього нового етапу. У цій статті ми розглянемо концепцію Освітньої програми НУШ яка відіграє ключову роль у формуванні основ дитини як особистості та громадянина. Вона сприяє розвитку важливих життєвих навичок та підготовці до активного і свідомого життя у суспільстві.

Концепція Нової Української Школи (НУШ)

Нова Українська Школа (НУШ) – це фундаментальна реформа, яка спрямована на створення сучасної та ефективної системи освіти в Україні. Основна мета НУШ полягає у формуванні школи, де навчання буде комфортним та цікавим, а учні отримають не лише знання, а й навички, які можуть застосовувати у повсякденному житті.

Основні засади НУШ:

• Орієнтація на учня: Навчання відбувається з урахуванням індивідуальних потреб та інтересів кожного учня.
  • Педагогіка партнерства: Взаємодія між учителями, учнями та батьками заснована на взаєморозумінні та співпраці.
  • Компетентнісний підхід: Освіта спрямована на розвиток ключових компетентностей, таких як креативність, вміння працювати в команді.
  • Інноваційні методики: Використання сучасних освітніх технологій та методик, що сприяють активному навчанню.
  • Відповідальність та самостійність: Виховання відповідальних громадян, які вміють ухвалювати рішення та діяти самостійно.

Реалізація Концепції:

Освітня програма НУШ почалося з ухвалення нового Закону “Про освіту” у 2017 році, який заклав основи для змін у освітній системі. У 2018 році було затверджено новий Державний стандарт початкової освіти, який визначає основні вимоги до змісту та якості навчання.

Вибір між НУШ 1 і НУШ 2

У 2018 році Міністерство освіти і науки України затвердило дві освітні програми для початкових класів – НУШ 1 та НУШ 2. Це дало школам можливість самостійно обирати, якою програмою керуватися. Обидві програми розроблені з урахуванням сучасних освітніх трендів та потреб дітей.

Коли мова йде про освіту наших дітей, важливо обрати шлях, який найкраще підготує їх до викликів майбутнього. У рамках Нової Української Школи, батьки та школи мають можливість вибору між двома освітніми програмами: НУШ 1 та НУШ 2. Обидві програми мають свої унікальні особливості та переваги, які відповідають різним потребам та стилям навчання.

Освітня програма НУШ 1

Програма НУШ 1 розроблена з думкою про традиційність та стабільність. Вона пропонує збалансований підхід до навчання, де кожен предмет викладається окремо, забезпечуючи чітке розуміння кожної дисципліни. Ця програма зосереджена на зміцненні базових знань з української мови та математики, що є фундаментальними для подальшого навчання.

Освітня програма НУШ 2

НУШ 2, з іншого боку, є більш інноваційною та інтегрованою. Вона об’єднує кілька предметів у рамках одного курсу, такого як “Я досліджую світ”, де учні вивчають мовно-літературну, математичну, природничу та інші галузі взаємопов’язано. Це сприяє розвитку комплексного бачення світу та навичок критичного мислення, які є необхідними для сучасної молоді.

Відмінності та переваги

Головна відмінність між цими програмами полягає у підході до інтеграції знань. НУШ 1 підходить для тих, хто віддає перевагу класичному стилю навчання з чітко визначеними предметами. Вона може бути менш стресовою для вчителів, які вже звикли до традиційної системи освіти НУШ 2 ж, надає перевагу інтеграції та міжпредметним зв’язкам, що допомагає учням бачити зв’язки між різними сферами знань та застосовувати їх у реальному житті.

Обираючи між НУШ 1 та НУШ 2, важливо враховувати індивідуальні особливості дитини та її готовність до нових форм навчання. Незалежно від вибору, кожна програма має на меті підготувати молодь до викликів майбутнього та забезпечити міцну основу для розвитку Української нації. Ваш вибір сьогодні – це інвестиція у майбутнє вашої дитини та нашої країни.

Підсумуємо?

Дорогі батьки! Ми знаємо, що ви хочете найкращого для своїх малюків, і ми тут, щоб допомогти вам зробити правильний вибір. Наша освітня програма – це не просто уроки та домашні завдання, це підготовка до великого світу, який чекає наших дітей за межами шкільного подвір’я.

Ми раді повідомити, що реформа НУШ, яку ми розпочали з молодших класів, продовжується! Незабаром вона охопить і старші класи, і наші діти зможуть вибирати предмети, які їх найбільше цікавлять, і розвивати ті навички, які їм знадобляться у майбутньому.

Ми в Кременчуцькому ліцеї №11 “Гарант” пишаємося тим, що йдемо в ногу з часом і готуємо наших учнів не просто до іспитів, а до життя. Вибір освітньої програми для вашої дитини – це вибір її шляху до успіху. І ми тут, щоб підтримати вас на кожному кроці цієї захоплюючої подорожі.

Для отримання детальнішої інформації про Освітню програму НУШ, ви можете відвідати офіційний сайт Міністерства освіти і науки України.

З любов’ю та турботою, Ваш Кременчуцький ліцей №11 “Гарант”