Публічні закупівлі

Публічні закупівлі: детальніше про тендери ліцею

Що таке публічні закупівлі?

Публічні закупівлі – це процес, за допомогою якого держава або місцева влада купує товари, роботи і послуги за бюджетні гроші для задоволення потреб суспільства. Наприклад, публічні закупівлі можуть стосуватися будівництва або капітального ремонту шкіл, дошкільних закладів освіти, доріг, закупівлі освітнього обладнання, навчальних матеріалів, харчування для дітей тощо.

Для чого потрібні публічні закупівлі?

Публічні закупівлі потрібні для того, щоб:

 • ефективно та прозоро використовувати бюджетні кошти;
 • створювати конкуренцію серед постачальників та знижувати ціни;
 • запобігати корупції та зловживанням у цій сфері;
 • забезпечувати якість та доступність товарів, робіт і послуг для населення та держави.
Якими законами регулюються публічні закупівлі?

  Основним законом, який регулює сферу публічних закупівель в Україні, є Закон України “Про публічні закупівлі” від 25.12.2015 р. № 922-VIII. Цей закон встановлює правила та процедури закупівель, права та обов’язки учасників закупівель, порядок оскарження та контролю за закупівлями. Крім того, публічні закупівлі регулюються рядом постанов Кабінету Міністрів України, які визначають деталі проведення різних видів закупівель.

  Як проводяться публічні закупівлі в Україні?

   Публічні закупівлі в Україні проводяться за допомогою електронної системи закупівель, яка є єдиною інформаційною платформою для здійснення всіх процедур закупівель. Електронна система закупівель складається з централізованої бази даних, яка містить інформацію про всі закупівлі, та електронних майданчиків, які надають замовникам та учасникам технічні засоби для проведення закупівель. Електронна система закупівель забезпечує публічність, прозорість, конкурентоспроможність, економічність, автоматизацію та контроль закупівель.

   Які процедури публічних закупівель існують?
    • Відкриті торги – це процедура, яка передбачає публічне оголошення про проведення закупівлі, подання та розкриття пропозицій учасників, проведення аукціону (за потреби) та визначення переможця на основі критерію найкращої ціни. Ця процедура застосовується для закупівель, які перевищують 200 тис. грн. для товарів та послуг та 1,5 млн. грн. для робіт.
    • Двоступеневі торги – це процедура, яка передбачає два етапи: перший етап – подання та розгляд пропозицій учасників щодо технічних характеристик предмета закупівлі, а другий етап – подання та розкриття пропозицій учасників щодо ціни та інших економічних показників, проведення аукціону (за потреби) та визначення переможця на основі критерію найкращої ціни. Ця процедура застосовується, коли предмет закупівлі має складний технічний або інтелектуальний характер або потребує інноваційних рішень.
    • Запит цінових пропозицій – це процедура, яка передбачає запрошення замовником не менше трьох учасників, які відповідають кваліфікаційним критеріям, до подання пропозицій щодо ціни та інших економічних показників предмета закупівлі, розкриття пропозицій учасників та визначення переможця на основі критерію найкращої ціни. Ця процедура застосовується, коли предмет закупівлі є стандартним або може бути чітко визначений за технічними характеристиками.
    • Попередня кваліфікація учасників – це процедура, яка передбачає публічне оголошення про проведення закупівлі, встановлення кваліфікаційних критеріїв для учасників, подання та розгляд заявок на участь.
    • Переговорна процедура закупівлі – це процедура, яка передбачає проведення переговорів замовником з одним або декількома учасниками щодо умов закупівлі, у тому числі ціни та інших економічних показників предмета закупівлі, та визначення переможця на основі критерію найкращої ціни. Ця процедура застосовується виключно в окремих випадках, передбачених Законом, коли відкриті або двоступеневі торги не можуть бути ефективно використані1.

    Які ж тендери проводить Кременчуцький ліцей 11

    Кременчуцький ліцей 11 – це освітній заклад, який прагне забезпечити своїм учням та вчителям комфортні та сучасні умови навчання та розвитку. Для цього ліцей регулярно проводить публічні закупівлі різних товарів, послуг та робіт, які необхідні для функціонування та покращення ліцею. Які ж тендери проводить ліцей 11? Які суми та процедури використовує? Які постачальники беруть участь? Які результати та висновки можна зробити з аналізу тендерів? На всі ці питання ви можете знайти відповіді на спеціальному інформаційному майданчику ProZorro – prozorro.gov.ua, де ви можете переглянути всю інформацію про публічні закупівлі, які проводить ліцей 11, а також інші замовники в Україні. ProZorro – це електронна система закупівель, яка забезпечує прозорість, конкурентоспроможність, ефективність та контроль за публічними закупівлями в Україні.

    Підсумок

    Публічні закупівлі – це важливий механізм розвитку держави та суспільства, який потребує високого рівня відповідальності, прозорості, конкурентоспроможності та ефективності від усіх учасників. Кременчуцький ліцей № 11 дотримується цих принципів у своїй діяльності, проводячи публічні закупівлі за допомогою електронної системи закупівель ProZorro.

    Прокрутити вгору