Психологічна допомога школярам: чому це важливо та як ми це робимо

Шкільний вік – це не тільки час навчання, але й час великих змін у житті дитини. Діти в цьому віці зустрічаються з багатьма викликами, які можуть впливати на їх психологічне здоров’я та самопочуття. Це можуть бути проблеми з навчанням, сім’єю, друзями, самооцінкою, емоціями, майбутнім тощо. У таких ситуаціях дітям потрібна професійна психологічна допомога, яка допоможе їм розібратися в собі, знайти вихід зі складностей, адаптуватися до нових обставин, розвивати свої сильні сторони, підтримувати своє здоров’я та добробут. Ось тут і приходить на допомогу учням практичний психолог та досвідчений соціальний педагог ліцею. Команда справжніх професіоналів, яка не залишається осторонь від проблем наших учнів, а надає їм необхідну підтримку та консультацію.

Психологічна допомога школярам – це одне з основних завдань педагогічного колективу Кременчуцького ліцею 11. Ми розуміємо, що кожна дитина унікальна та має свої індивідуальні потреби, особливості, сильні та слабкі сторони. Ми прагнемо створити атмосферу довіри, підтримки, співпраці та поваги в нашому навчальному закладі. Ми використовуємо різні методики та напрацювання з психологічної допомоги, адаптовані до віку, рівня, інтересів та ситуації наших учнів. Ми пропонуємо такі форми роботи:

• Індивідуальні консультації з психологом або соціальним педагогом за бажанням або за направленням класного керівника, батьків, адміністрації тощо. Це може бути пов’язано з навчальними, особистісними, сімейними, міжособистісними, емоційними, соціальними та іншими питаннями, які турбують дитину.
  • Групові заняття з практичним психологом або соціальним педагогом на різні теми, такі як самопізнання, самовдосконалення, саморегуляція, комунікація, взаємодія, конфлікт, стрес, креативність, кар’єра, громадянство тощо. Це може бути в рамках психологічного клубу, гуртка, факультативу, проекту, тренінгу, семінару, майстер-класу тощо.
  • Класні години, бесіди, лекції, презентації, виставки, конкурси, акції, флешмоби, квести, ігри, екскурсії, табори, зустрічі з експертами, волонтерами, ветеранами, громадськими діячами тощо. Це може бути присвячено актуальним та важливим для дітей темам, пов’язаним з психологічним здоров’ям, безпекою, правами, цінностями, культурою, історією, миротворчістю тощо.

Особливу увагу ми приділяємо психологічній допомозі учням під час дії військового стану на території України. Ми розуміємо, що війна впливає на всіх нас, а особливо на дітей, які можуть відчувати страх, тривогу, сум, гнів, безнадію, вину, втрату, розчарування, самотність тощо. Ми намагаємося забезпечити нашим учням психологічну підтримку, яка допоможе їм зберегти рівновагу, силу, надію, оптимізм, віру, патріотизм, гідність, солідарність тощо. Ми використовуємо такі заходи:

• Моніторинг психологічного стану учнів, виявлення та допомога тим, хто потребує індивідуальної або групової інтервенції, направлення до спеціалізованих служб у разі необхідності.
  • Проведення психологічної профілактики та корекції, спрямованої на зниження рівня стресу, підвищення рівня резилієнтності (психологічної стійкості), формування адаптивних стратегій справляння з труднощами, розвиток позитивного мислення, емоційної компетентності, соціальних навичок тощо.
  • Залучення учнів до соціально-психологічних тренінгів, майстер-класів, воркшопів, вебінарів, онлайн-курсів тощо, організованих нашими партнерами, такими як ЮНІСЕФ, Освіторія, Вар Чайлдхуд, Центр психологічної допомоги. Це дозволяє нашим учням отримати актуальні знання та практичні навички з питань психологічної безпеки, профілактики травматичних ситуацій, подолання наслідків війни, підтримки миру та толерантності, захисту своїх прав та інтересів тощо. Також наші учні мають можливість спілкуватися з однолітками з інших регіонів України та світу, обмінюватися досвідом та дружити.

Додатки:

• Контакти соціального педагога та практичного психолога ліцею:

Ми сподіваємося, що ця сторінка буде корисною для вас та вашої дитини. Ми завжди готові допомогти вам у вирішенні будь-яких психологічних проблем, які можуть виникнути у процесі навчання та життя. Ми віримо, що разом ми зможемо подолати всі труднощі та зробити наш світ кращим. З повагою, колектив Кременчуцького ліцею 11