Запобігання булінгу

Як Кременчуцький ліцей протидіє булінгу

Булінг – це агресивна поведінка однієї дитини або групи дітей щодо іншої, яка супроводжується регулярним фізичним або психологічним тиском. Булінг може мати різні форми: фізичне насилля, образи, висміювання, ізоляція, плітки, кібербулінг тощо. Булінг може призвести до серйозних наслідків для жертв, таких як погіршення навчальних досягнень, психологічні травми, депресія, самоушкодження, суїцидальні думки. Булінг також негативно впливає на агресорів, які ризикують стати антисоціальними, насильницькими, злочинними особистостями. Булінг є гострою проблемою сучасності, яка потребує ефективних заходів протидії.

Кременчуцький ліцей №11 «Гарант» – це навчальний заклад, який не лише надає якісну освіту своїм учням, але й турбується про їхнє благополуччя, безпеку, розвиток та самореалізацію. Ліцей активно протидіє булінгу, використовуючи різні методи та інструменти. Ось деякі з них:

• Профілактична робота. Ліцей проводить регулярні заходи, спрямовані на популяризацію здорового способу життя, формування толерантності, поваги, доброзичливості, взаємодопомоги, відповідальності, лідерства серед учнів. Такі заходи включають лекції, тренінги, вікторини, конкурси, флешмоби, виставки, екскурсії, мандрівки тощо. Ліцей також співпрацює з батьками, психологами, соціальними працівниками, правоохоронними органами, громадськими організаціями, ЗМІ, щоб поширювати інформацію про булінг, його наслідки та способи запобігання.
  • Реагування на випадки булінгу. Ліцей має чітку процедуру виявлення, документування, розслідування та вирішення ситуацій булінгу. Ліцей створив спеціальну комісію з протидії булінгу, яка складається з адміністрації, педагогів, психолога, соціального педагога, учнівського самоврядування, батьківського комітету. Комісія розглядає скарги, свідчення, докази, проводить бесіди з учасниками та свідками булінгу, застосовує заходи впливу та покарання до агресорів, надає психологічну, соціальну, правову допомогу жертвам, контролює виконання рекомендацій та відстежує динаміку ситуації.
  • Створення позитивного клімату. Ліцей прагне створити атмосферу довіри, підтримки, співпраці, взаєморозуміння, взаємоповаги між усіма членами навчальної спільноти. Ліцей заохочує учнів до активної участі в учнівському самоврядуванні, гуртковій роботі, спортивних, культурних, благодійних, волонтерських заходах. Ліцей також виховує у учнів навички конструктивного вирішення конфліктів, асертивної поведінки, критичного мислення, емоційного інтелекту, самоповаги, самоконтролю.

Кременчуцький ліцей №11 «Гарант» – це заклад, який не допускає булінгу в жодній його формі. Ліцей робить все можливе, щоб запобігати, виявляти та припиняти це негативне явище. Ліцей підтримує своїх учнів, батьків, педагогів, щоб разом створити безпечне, дружнє, толерантне навчальне середовище, де кожна дитина може розвиватися, навчатися, творити, мріяти.