День Цивільного захисту

День Цивільного захисту – підготовка до непередбачуваних ситуацій

У Кременчуцькому ліцеї №11 «Гарант» 26 квітня 2024 року відбулася важлива подія, яка зміцнила готовність учнів та персоналу до дій у надзвичайних ситуаціях – День Цивільного захисту. Захід був організований відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України та рекомендацій Міністерства освіти і науки України, а також з урахуванням умов воєнного стану.

Основною частиною заходу стало тренування з евакуації. Учні та персонал ліцею відпрацювали швидке та організоване покидання приміщення за відведеним часом під час оголошення сигналу «Увага всім!». Це тренування дозволило кожному учаснику відчути важливість оперативної реакції та злагодженості дій у критичних ситуаціях.

Штаб заходу зосередився на актуальних питаннях безпеки, зокрема на розв’язанні проблем, пов’язаних з військовими діями. Було оновлено інструкції з пожежної безпеки та користування вогнегасниками, а також проведено інструктажі з техногенної та протипожежної безпеки.

Учнівська молодь була ознайомлена з основними правилами поведінки під час сигналу «Увага всім!», а також з діями у разі хімічного чи радіаційного зараження. Важливу роль відіграли дистанційні години спілкування та виховні години, присвячені різним аспектам цивільного захисту, включаючи річницю аварії на ЧАЕС.

Патріотичний дух заходу підкреслив конкурс малюнків серед молодших школярів, який став виявом підтримки збройних сил України.

Загалом у заходах на День Цивільного захисту взяло участь 1080 осіб, включаючи учнів та працівників ліцею. Цей день став не лише важливим кроком у підготовці молодого покоління до дій у надзвичайних ситуаціях, а й важливим елементом зміцнення духу патріотизму та громадянської відповідальності.