підручники кременчуцького ліцею 11

Конкурс підручників

Проводиться з метою забезпечення учнів закладів освіти новим поколінням підручників з навчальних предметів інваріантної складової типових навчальних планів закладів освіти із навчанням українською мовою, мовами національних меншин та закладів освіти з поглибленим вивченням навчальних предметів.

Конкурс проводиться у два етапи:

1. проведення науково-методичної експертизи та антидискримінаційної експертизи проектів підручників за їх електронними версіями, що подають фізичні та юридичні особи, які мають виключні майнові права на використання підручника;
  2. вибір проектів підручників закладами загальної середньої освіти за електронними версіями їх оригінал-макетів в репозитарії.

Конкурс проводить Міністерство освіти і науки України на засадах відкритості, прозорості, гласності й доброчесності.

Електронні версії оригінал-макетів підручників, яким за результатами І етапу конкурсу надано гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України», розміщуються в Репозитарії до початку проведення II етапу конкурсу.

Учителі закладів освіти у строк, визначений наказом МОН про проведення конкурсу, ознайомлюються з електронними версіями оригінал-макетів підручників, що розміщені в Репозитарії, і надають пропозиції керівнику закладу освіти для прийняття рішення щодо вибору підручників за кожною назвою підручників, які пропонуються для використання в цьому закладі освіти.

Кожен заклад освіти відповідно до інструктивно-методичних матеріалів для здійснення вибору закладами освіти електронних версій оригінал-макетів підручників за кожною назвою підручників, що відповідає кількості учнів відповідного класу цього закладу освіти, та оформлення результатів вибору заповнює спеціальну форму вибору електронних версій оригінал-макетів підручників з кожної назви підручника в Репозитарії.

Конкурс проходить відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року № 781 «Деякі питання забезпечення підручниками та навчальними посібниками студентів вищих навчальних закладів, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів», від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти» та «Положення про конкурсний відбір проектів підручників», яке затверджується наказом Міністерства освіти і науки України.

За матеріалом МОН