міжнародний день рідної мови

У Кременчуцькому ліцеї 11 Гарант відзначили міжнародний день рідної мови

Двадцять першого лютого у світі відзначається міжнародний день рідної мови, який має на меті просувати різноманіття мов та культур, а також берегти мовну спадщину. У цей день Кременчуцький ліцей 11 Гарант, який є експериментальним навчальним закладом всеукраїнського рівня, презентував свої досягнення в формуванні лідерської компетентності для освіти в іноваційному суспільстві.

Лідерська компетентність – це здатність особистості вірити в себе, діяти, вселяти віру в оточуючих, допомагати світові змінюватись на краще. Це важлива якість для успішної адаптації до швидко змінюваного світу, в якому потрібні креативність, ініціативність, відповідальність та співпраця.

У ході експерименту, який тривав з 2009 по 2019 роки, ліцей розробив відкриту систему роботи, яка базується на наступних принципах:

• врахування індивідуальних особливостей та потреб учнів;
  • створення сприятливого психологічного клімату та довірчих відносин;
  • заохочення до саморозвитку, самоосвіти та самовдосконалення;
  • використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій;
  • залучення до соціально-важливих проектів та діяльності;
  • співпраця з родинами, громадськістю та партнерами.

Одним із ефективних методів в формуванні лідерських компетентностей учнів є подкаст як перша із складових коуч-технологій. Подкаст – це аудіо- або відеозапис, який можна слухати або дивитися онлайн або завантажити на свій пристрій. Подкаст дозволяє учням висловлювати свою думку, аргументувати її, ділитися своїм досвідом, навчатися від інших, розвивати критичне мислення та медіаграмотність.

У рамках експерименту ліцеїсти створили більше сотні подкастів на різні теми: від освіти, культури, спорту, екології до психології, філософії, мистецтва. Деякі з них були представлені на всеукраїнських та міжнародних конкурсах та фестивалях, де отримали високу оцінку експертів та глядачів.

І саме в міжнародний день рідної мови ліцей 11 Гарант презентував свій новий подкаст, присвячений історії українського слова. У ньому учні різновікових груп розповіли про те, як слова росли із ґрунту, мов жито, добірним зерном колосилася мова. Учні дослідили походження, значення та вживання слів, які відображають національну ідентичність, духовність, традиції та цінності українського народу.

Учні Кременчуцького ліцею 11 Гарант створили подкаст про історію українського слова

Подкаст став не лише результатом науково-дослідницької роботи, а й свідченням любові до рідної мови, яка є невід’ємною складовою лідерської компетентності.

До святкування міжнародного дня рідної мови також долучились учні початкової школи ліцею. Вони підготували різноманітні матеріали, які демонструють їхнє знання та зацікавлення українською мовою. Серед них були вірші, пісні, казки, загадки, ребуси, кросворди, малюнки, презентації, відео.

Кременчуцький ліцей 11 Гарант продовжує свою роботу над формуванням лідерської компетентності для освіти в іноваційному суспільстві. Ліцей запрошує всіх бажаючих приєднатися до цього процесу та стати частиною лідерської спільноти.