Декілька слів про

Освіта в умовах воєнного стану

Шановні батьки, учні та педагоги!

Військовий стан, який діє в Україні з 24 лютого 2024 року, поставив перед нами нові виклики та завдання. Сфера освіти, як і всі сфери життя суспільства, зазнала сильних змін. Усі ми вчилися та продовжуємо вчитися жити в цих нових умовах: хтось – продовжувати здобувати освіту, а хтось – працювати. Кременчуцький ліцей № 11 “Гарант”, який є одним з найпрестижніших та найуспішніших навчальних закладів міста, не залишився осторонь цих викликів. Ми пристосовуємося до нових реалій, забезпечуючи безпеку, якість та доступність освіти для наших учнів. Давайте розглянемо, як ми це робимо:

Безпека учнів – наш пріоритет

Ми дотримуємося загальних рекомендацій Міністерства освіти та науки та Державної служби з надзвичайних ситуацій України щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2023/2024 навчальному році12. Зокрема, ми забезпечуємо:

  • Створення безпечних умов та організацію освітнього процесу відповідно до санітарно-епідеміологічних норм та правил, а також врахування можливих ризиків виникнення надзвичайних ситуацій.
  • Розроблення та впровадження плану евакуації, який враховує можливість швидкого та безпечного виведення учнів з будівлі під час небезпеки. План евакуації розміщений на дошках оголошень та на стінах коридорів. Учні та працівники мають зайняти свої місця в колонах за класами та відділеннями та під керівництвом вчителів та медичного працівника покинути будівлю ліцею через найближчі аварійні виходи. При цьому слід дотримуватись правила правої руки, це допоможе уникнути тисняви та забезпечити швидкий та організований вихід1 пропускати вперед та надавати допомогу дітям молодших класів, дівчатам та інвалідам. При виході з будівлі слід уникати вікон, дверей, балконів та інших елементів, які можуть бути пошкоджені вибуховою хвилею або уламками. При пересуванні по вулиці слід уникати відкритих місць, де можливе попадання з висоти або здалеку. Слід намагатись ховатись за будівлями, деревами, парканами, горбами тощо.
  • Проведення регулярних тренувань з евакуації, щоб учні знали, як діяти в критичних ситуаціях. Тренування проводяться в різних часових інтервалах, щоб учні були готові до евакуації в будь-який момент. Тренування проводяться з урахуванням різних сценаріїв надзвичайних ситуацій, таких як повітряна тривога, пожежа, вибух, землетрус, хімічна атака тощо. Під час тренувань учні та працівники слідкують за інструкціями вчителів та медичного працівника, які контролюють правильність та оперативність евакуації. Після тренувань проводяться аналіз та обговорення результатів, щоб виявити та усунути можливі помилки та недоліки.
  • Забезпечення наявності та функціонування засобів пожежогасіння, сигналізації, освітлення, зв’язку, оповіщення, медичної допомоги, захисту від радіації, хімічних та біологічних чинників тощо. Перевірка та обслуговування цих засобів проводиться систематично та відповідно до вимог нормативних документів.

Зарахування та переведення

Ми розуміємо, що воєнний стан може призвести до переривання навчального процесу для деяких учнів, особливо для тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях. Ми надаємо підтримку учням та їх батькам для зарахування та переведення учнів до нашого ліцею. Ми дотримуємося загальних рекомендацій Міністерства освіти та науки України щодо зарахування та переведення учнів в умовах воєнного стану. Зокрема, ми забезпечуємо:

  • Зарахування учнів, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, до Кременчуцького ліцею № 11 “Гарант” без документів про освіту, якщо вони не можуть їх отримати або втратили їх. У такому випадку учні зараховуються за результатами співбесіди з адміністрацією ліцею та вчителями предметів. Учні отримують довідку про зарахування, яка замінює документ про освіту до його отримання або відновлення.
  • Переведення учнів з інших навчальних закладів до Кременчуцького ліцею № 11 “Гарант” за наявності вільних місць в класах та за погодженням з адміністрацією ліцею. Для переведення учнів необхідно подати заяву батьків або осіб, які їх замінюють, про переведення учня, копію свідоцтва про народження учня, копію довідки про місце проживання учня, копію довідки про охорону здоров’я учня, копію довідки про результати навчання учня в попередньому навчальному закладі. Переведення учнів може бути здійснено в будь-який час навчального року, але не пізніше ніж за два місяці до закінчення навчального року.

Психологічна підтримка

Ми розуміємо, що воєнний стан може призвести до стресу, тривоги, депресії, посттравматичного розладу та інших психологічних проблем у наших учнів. Ми надаємо психологічну підтримку учням, які пережили травматичні події через війну, а також учням, які потребують допомоги в адаптації до нових умов життя та навчання. На жаль, на даний час в нашому ліцеї немає психолога, але ми маємо досвідченого соціального педагога та вчителів, які проходили або проходять тренінги з психологічної допомоги учням та дітям. Вони готові надати допомогу учням в таких формах:

  • Індивідуальні консультації з соціальним педагогом або вчителем.
  • Групові заняття з соціальним педагогом або вчителем.
  • Тренінги з розвитку стресостійкості, саморегуляції, емоційного інтелекту, комунікаційних навичок тощо.
  • Арт-терапія, музикотерапія, сендплей-терапія та інші види творчої терапії.
  • Психологічна допомога онлайн через телефон, електронну пошту, соціальні мережі тощо.

Психологічна підтримка надається безкоштовно та конфіденційно. Якщо ви або ваша дитина потребуєте психологічної допомоги, ви можете звернутись до соціального педагога ліцею за телефоном 067 191-82-28 або за електронною адресою olena.pavlenko@lyceum11.com.ua. Також ви можете звернутись до будь-якого вчителя, який має відповідну підготовку та досвід з психологічної допомоги.

Довідкова інформація

На нашому сайті ви можете знайти юридичні роз’яснення, корисну інформацію та пропозиції щодо вирішення основних освітніх питань в умовах воєнного стану. Також ви можете звертатись до нас з будь-якими запитаннями, скаргами або пропозиціями за телефоном 095 396-53-11 або за електронною адресою secretary@lyceum11.com.ua. Ми завжди готові вислухати вас та надати вам необхідну допомогу.

Ми разом – ми сильні! Кожного дня ми докладаємо чимало зусиль, щоб навчання в Кременчуцькому ліцеї № 11 “Гарант” було безпечним та продуктивним для наших учнів. Ми віримо, що разом ми подолаємо всі труднощі та збережемо мир та освіту для нашої держави. Дякуємо вам за вашу підтримку та співпрацю!

Основне
Про організацію 2023/2024 н.р.
Алгоритм
Алгоритм дій учасників освітнього процесу
Правила
Правила поведінки в укритті під час тривоги
Схеми
Шляхи евакуації до найближчих укриттів
Інфо
Абетка безпеки від ГУ ДСНС України

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Кременчуцький ліцей № 11 готовий до надзвичайних ситуацій

В умовах воєнного стану в Україні, який було введено 24 лютого 2024 року, особливо важливо забезпечити безпеку та захист учнів і працівників навчальних закладів. Кременчуцький ліцей № 11, який налічує понад 1000 учнів та понад 60 досвідчених педагогів, вжив усіх необхідних заходів для підготовки до можливих надзвичайних ситуацій воєнного характеру.

Ліцей має декілька аварійних виходів, які дозволяють швидко та безпечно евакуювати людей з будівлі в разі загрози. Будівля ліцею складається з двох корпусів: основного та другого. Основний корпус – це триповерхова будівля, де знаходяться адміністрація, актова зала, спортивна зала, бібліотека, їдальня та навчальні класи. Другий корпус – це одноповерхова будівля, де розміщені виробничі майстерні, кабінети трудового навчання, інформатики, фізики та хімії.

В 2023 році ліцей був обладнаний сучасними системами безпеки та оповіщення. На вікнах першого поверху обох корпусів були модернізовані металеві грати, а саме тепер вони обладнані дверцятами з замками, які можна відчинити зсередини в разі потреби. Також була встановлена система автоматичної протипожежної сигналізації, яка спрацьовує при виявленні диму або підвищення температури. Для оповіщення учнів та працівників про надзвичайні ситуації була встановлена система гучномовців, яка передає інформаційні сигнали та голосові повідомлення.

Ліцей має плани евакуації та інструкції з поведінки в умовах надзвичайних ситуацій, які регулярно перевіряються та оновлюються. Плани евакуації розміщені на дошках оголошень та на стінах коридорів. Інструкції з поведінки в умовах надзвичайних ситуацій роздані кожному учневі та працівнику ліцею. Також проводяться навчальні тренування з евакуації та захисту від небезпечних факторів.

У разі оголошення повітряної тривоги через гучномовці подається інформаційний сигнал, який інформує учнів та працівників про необхідність покинути будівлю ліцею. Учні та працівники мають зайняти свої місця в колонах за класами та відділеннями та під керівництвом вчителів та медичного працівника покинути будівлю ліцею через найближчі аварійні виходи.

Після виходу з будівлі ліцею учні та працівники мають розділитись на дві групи: учні початкової та старшої школи. Учні початкової школи мають направитись до укриття ЦНАПУ, яке знаходиться на вул. Покровській, 14, на відстані 190 метрів від ліцею. Учні старшої школи мають направитись до укриття по вул. Старшого лейтенанта Кагала, 38, на відстані 250 метрів від ліцею. Укриття – це спеціально обладнані підземні приміщення, які забезпечують захист від ударної хвилі та інших небезпечних факторів. Укриття мають власні джерела електропостачання, вентиляції, опалення, водопостачання та зв’язку. Укриття також мають запаси продуктів, води, медикаментів, засобів гігієни та інших необхідних речей.

СХЕМИ РУХУ В УКРИТТЯ

Прокрутити вгору