Вчителька показує стенд з грошима дітям

Наші учні дізнались про загрози шахрайства з грошима

Кременчуцькі ліцеїсти дізналися про історію та загрози шахрайства з грошима

У рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії до Дня безпечного інтернету, який відзначається 9 лютого, вчителем правознавства Кременчуцького ліцею “Гарант” було проведено онлайн-захід з теми: “Історія шахрайства з грошима: від фальшивомонетництва до кібершахрайства”. Захід був організований за підтримки Національного банку України, який надав експертні матеріали та презентацію для проведення уроку.

Учасники заходу дізналися про історію розвитку шахрайства з грошима від найдавніших часів до наших днів, про основні види та методи платіжного шахрайства, а також про правила платіжної безпеки, які допоможуть уникнути втрати грошей та даних. Учні активно спілкувалися з вчителем, висловлювали свої думки та приклади з власного досвіду, активно відповідали на запитання.

Основні ключові моменти уроку:

• Шахрайство з грошима – це діяльність, спрямована на отримання грошей або даних про платіжні інструменти шляхом обману або використання незаконних засобів.
  • Шахрайство з грошима має довгу історію, яка почалася з фальшивомонетництва та продовжується сучасним кібершахрайством, яке використовує новітні технології та інтернет.
  • Сучасне платіжне шахрайство може мати різні форми, такі як кардинг, скімінг, фішинг, віруси-шифрувальники, соціальна інженерія та інші.
  • Для захисту від платіжного шахрайства необхідно дотримуватися правил платіжної безпеки, таких як: не надавати свої дані третім особам, не використовувати підозрілі посилання та додатки, не відкривати невідомі файли та листи, перевіряти відправника та отримувача платежу, використовувати надійні антивіруси та паролі, слідкувати за своїми платіжними інструментами та рахунками.

Урок був цікавим та корисним для учнів, які дізналися про історію та сучасність шахрайства з грошима, про його наслідки та способи запобігання. Учні змогли розвинути свої критичні та аналітичні навички, а також навички безпечного користування інтернетом та платіжними сервісами. Учні отримали важливі знання та поради, які допоможуть їм захистити себе від шахрайства та стати відповідальними та обізнаними користувачами грошей.